BMW M4: 2018.

BMW M4’ü yıl sonunda güncellemeye hazırlanıyor. Yeni model tabii ki yine Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Detayları merak ediyorsunuz biliyoruz fakat, önce şu makyaj operasyonu nedir bir açıklayalım kısaca:

Günümüzde her otomobil ömrü boyunca bir kez makyajlanır. Firmalar bu makyaj operasyonlarını genelde iki husus üzerinde durarak yaparlar:

  1. Müşteri şikayetleri üzerine yapılan güncellemeler.
  2. Otomobile yeni bi görünüm kazandırarak tasarımla herkesin yeniden ilgisini kazanmak.

BMW’de M4’ü yenilerken bu hususlara dikkat etmiş gibi gözüküyor. İyi olan her şey kalmış. Olmayanlar ise eklenmiş, hatta bazıları standart olarak sunulmuş.

Dış tasarım

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

BMW dış tasarımda çok fazla değişikliğe gitmemiş. Yenilikler mi? Nicel olarak belki çok değil ama nitel olarak baskınlar. M4 artık adaptif full LED farlar ile geliyor. Ön farlardaki o altıgen far tasarımını artık her M4’te standart olarak göreceğiz. Arka taraflarda da durum aynı. Stopların tasarımı değiştirilmiş ve M4 GTS’e daha yakın bir tasarıma geçilmiş.

İç mekan

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

İç mekandaki değişiklikler de minör derecede diyebiliriz. Koltuklar üzerindeki M logoları M4 olarak çevrilmiş.Aynı zamanda konsolun üzerindeki deri kısım ise artık tek değil çift dikiş olmuş. Carbon detaylar hava kanallarının seviyesinde en soldan en sağa doğru artık daha çok belli olacak şekilde.

Motor

BMW M4 2017-9.jpg

3.0 litrelik sıralı 6 hala kaputun altında görev başında bekliyor olacak. Güç artışı var mı ? Hayır. BMW hala Competition paketi ek olarak satıyor ve 666 Designation jantlarla gelen bu pakete aşık olmamak elde değil. Competition pakette motordaki güç 430 dan 444 beygire çıkıyor. Ayrıca biraz daha sert süspansiyonlar kullanılıyor.

Sonuç

BMW makyaj operasyonunu başarıyla tamamlamış mı? Hayır. 430 Beygir güç üreten sıralı 6’nın başarısı ortada fakat makyaj operasyonunu yapmışken o motorun da gücünü artırabilirlerdi. Bunun dışında kozmetik detaylar değişmiş. M logosunun M4 haline çevrilmiş olmasını yerinde bir karar olarak görsem de, makyajlı olan M4’lerin daha belirgin farklılıkları olmasını dilerdim. Peki sevmedim mi? Ne kadar hayal kırıklığına uğramış olsam da, onu sevmemek elde değil. Ona bayılıyorum.

 

All Media Source: Netcarshow.com

 

 

 

Yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki butonlar ile sosyal medya hesaplarından paylaşabilirsiniz!

Bizi takip edin!

Bir Cevap Yazın