Ford Fiesta: 7. Jenerasyon.

Ford Fiesta. Yıllardır küçük sınıfın en çok sevilen arabalarından biri olan Fiesta, 7.jenerasyonuyla piyasayı yeniden sallamaya hazırlanıyor. Ford bu sefer Fiesta’sını çeşitli varyasyonlarla satışa sunacak. Fiesta, Fiesta ST, Fiesta Vignale, Fiesta Active modelleriyle piyasaya 7. kez girecek olan bu yeni modellerin özelliklerine bakalım. Fiestanın ilkbahar 2017’de Showroomlardaki yerini alaccağını da ekleyelim.

Fiesta önceki jenerasyonuna göre 7.1 cm büyümüş, bu büyüme tabii ki iç hacimini büyütecek. Ayrıca Fiesta tam olarak 5 benzinli, 2 diesel motor ile piyasaya sürülecek.

İç mekan

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Source: car.co.uk

Fiesta’nın iç mekanı B segmenti (süpermini) araçlarına önderlik edeceğe benziyor. İçerdeki 7 inçe yakın ekran sayesinde araç artık daha teknolojik. Vites topuzunu ve ön konsol tasarımını tamamen değiştiren Ford, yeni Fiesta’sını eski modelden ciddi şekilde ayırmış. Multimedya sisteminde de Ford SYNC 3 kullanacak olan Fiesta, rakiplerini yepyeni ve kullanıcı dostu bir ekran ile alt etmeye çalışacak. Fiesta , Fiesta Active, Fiesta ST ve Fiesta Vignale modellerinin hepsinde farklı bir iç mekan ile karşılaşacağımızı söyleyelim.

Fiesta Active

Ford’un Crossover olarak tanıttığı aslında yüksek bir şehir arabası olan Fiesta Active, Hyundai i20 Active’e meydan okuyor. Active’in normal Fiestaya göre daha yüksek olduğunu, tavan raylarına ve tampon korumalıklarına sahip olacağını belirtelim.

Fiesta Cross.jpg

Fiesta ST

Fiesta ST, bildiğiniz gibi Fiesta ailesinin en hızlı ve en yakışıklı görünen modeli. 2 kapılı model, yeni haliyde 4 çeker olarak üretilebilir, fakat bu iddaalar henüz kanıtlanmış değil. Fiesta ST 17 inç jantlarıyla kaslı ve şık görünecek, ayrıca ağabeyi Ford Focus RS gibi sürücüsüne zevk verecek.

fiestast

Fiesta Vignale

Vignale bildiğiniz gibi Ford otomobillerinin en üst donanım seviyesi. Fiesta Vignale’de deri koltuk, krom bir ön ızgara ve 17 inç şık jantlar görmek mümkün. Ford Vignale donanımı ile Fiesta’yı Nirvanasına ulaştırmış diyebiliriz.

fiesta-vignale

Motor

Fiesta 3 benzinli, 2 dizel motorla piyasaya sürülecek. 1.0 litrelik 3 silindirli benzinli motorlar 100, 125 ve 140 beygir üretiyor olacaklar. 1.5 litrelik dizel motorlar ise 85 ve 125 beygir olacak. Ülkemize 125 Beygirlik benzinli ve 85 beygirlik dizel ünite dışındaki tüm motor seçeneklerini getireceklerini düşünüyoruz.

Sonuç:

Ford yine bize süper bir süpermini verdi ve bu sefer gerçekten sınıfının dengelerini kendi tarafına çekecek bir model ortaya koymuş. Ülkemize Yaz 2017 gibi gelmesini beklediğimiz model, ülkemizde yine iyi bir pazar payına sahip olmakta zorlanmayacaktır.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bizi takip edin!

Bir Cevap Yazın