Ford Mustang 2018.

Kaç beygir olursa olsun, insanları kaputun altında olan beygirlerle değil amblemin üzerindeki bir tane beygire bakarak hipnotize eden Mustang. Bu araç Ford için o kadar önemli ki; onu üretirken uymaları gereken gelenekler kurallar ve  rekabetçi rakipleri var. Hem de artık sadece Amerika’da yani evinde satılmıyor, 2016’dan beri onun kazanması gereken bir de Avrupa deplasmanı var. Yani artık iyi olması yetmiyor, kusursuz olmalı.

Mustang 2018 için makyajlandı. Ön ve arka farları değişti. Bu değişiklikler iç mekanda minör derecede olsa da , dış görünümü makyajdan nasibini almış. Makyajlı resimleri sızdırıldığından beri kimsenin dilinden düşmeyen Mustang, Tahin-Pekmez ile aynı duruma düştü: Bazıları bayılıyor. Bazıları ise nefret ediyor.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Ön farlar değişmiş,  biraz daha sert hatlara kavuşmuş, kaputun üstüne iki tane hava kanalı gelmiş. Gündüz farları LED olmuş. Ön yüzdeki değişiklikler bundan ibaret.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Arka yüzde ise Mustang GT logosu artık yuvarlak bir amblemin içinden çıkmış, farlar daha parantez halini almış. Bu da otomobil-severlerin tartıştığı bir konu.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

İç mekanda ise değişiklik yok. Mustang’in kadranları artık daha da şık. Rengi değiştirilebilen bu kadran herkesin hoşuna gidecekmiş gibi duruyor.Ford aynı zamanda yeni Mustang’i Fordpass uygulamasını kullanabileceğiniz bir hale de getirmiş. Bu sayede Mustang’inizin kapısını telefonunuzdan açıp kapatabileceksiniz.

Şasi ve aksamı konusunda bir değişikliğe gitmeyen Ford, aracı artık 10 ileri bir Tork konvertörlü şanzımanla da satacak. Motor olarak 5.0 Litrelik V8 gelmeye devam edecek. 4 silindirli 2.3 litrelik EcoBoost motorla da gelmeye devam edecek.

Siz yeni Mustang için ne düşünüyorsunuz? Beğendiniz mi? Bize yorumlarda yazın…

Bizi takip edin!

Bir Cevap Yazın