Fransız Öpücüğü. Citroen C3

Citroen’in 2002 yılından beri ürettiği ve bu sürede 3.5 milyon gibi son derece iyi bir satış rakamı yakalayan B segmenti modeli C3, üçüncü nesli ile karşımızda.

Tasarım

Yeni C3, ön yüzünde sahip olduğu iki parçalı farları, yükseğe konumlandırılan motor kaputu, karizmatik ön yüzü ve gövdesinin göze son derece hoş görünen kıvrımları ile çok dinamik bir görüntü sergiliyor. Araca yandan bakıldığında ise, cam sütunlarının siyaha boyanması ile yaratılan asılı duran tavan efekti ve dinamik bir hava katan tavan hatları aracın şıklığını destekliyor. Araçta aynı zamanda C4 Cactus’te kullanılan Airbump teknolojisi mevcut. Modelin arkası ise, diğer bölümlerine göre daha sade bir tasarıma sahip. Karoserde 9, tavanda 3 renk seçeneğiyle toplam 36 farklı kombinasyon yaratabileceğiniz C3, segmentindeki en kişiselleştirilebilir araçlardan biri olarak öne çıkıyor. Önceki versiyona göre tavanı 4cm daha alçak olan C3’te yapılan aerodinamik iyileştirmeler, yakıt ekonomisine katkı sağlıyor.

c3-2

c3-3

İç Mekan

Citroen Advanced Comfort programı kapsamında markanın konfor algısını iyileştirmeye yönelik tasarlanan iç mekan, hem görsel hem de fiziksel olarak konforlu olan koltuklar, yolcu bölümüne optimum ışık seviyesini sağlayan panoramik cam tavan, akıllıca tasarlanmış saklama alanları ve sunduğu cömert iç alan ile başlıyor. C3′ ün tüm fonksiyonlarına C4 Cactus’ ten tanıdığımız ama artık Full 3D özelliklli 7 inçlik dokunmatik ekrandan ulaşabiliyorsunuz. Apple CarPlay ve Android Auto altyapısı, geri görüş kamerası, kör nokta uyarı sistemi, anahtarsız giriş ve çalıştırma gibi özellikler de sunuluyor. Citroen, dünyada başka bir arabada olmayan ConnectedCam adını verdiği bir sistemi barındırıyor. Bu sistem, sosyal medyada yolculuklarınızı paylaşabileceğiniz veya kaza gibi durumlarda kanıt olarak kullanabilmeniz için tasarlanan, dikiz aynasının arkasına yerleştirilmiş bir HD kamera. Citroen, bu donanım ile farkını ortaya koymuş. Ön kapı cepleri farklı renkte tasarlandığı için aradığınız şeyi kolayca bulabiliyorsunuz. Sınıfının en büyük torpido gözü, arka koltuktaki yolculara sunduğu diz mesafesi ve 300 litrelik bagajıyla C3, boyundan büyük genişlik sunuyor.

c3-4

Kaputun Altı

Citroen C3, 1 benzinli 1 dizel olmak üzere 2 motor seçeneğiyle ülkemize ithal ediliyor. 1.2 litre 3 silindirli Puretech benzinli motor 82 beygir güç üretiyor. 1.6 litre BlueHDI dizel motorun 75 ve 100 olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor. Şuan için sadece manuel vitesli olarak geçen C3’ün ileride EAT6 otomatik şanzıman seçeneğinin olacağını tahmin ediyoruz.

Sonuç

Yeni Citroen C3, görünüşü, renk seçenekleri ve içinde barındırdığı teknolojiler ile sınıfındaki en özgün araç ünvanını hakediyor. 54.350 TL’den başlayan fiyatlarıyla da birçok kişinin aklını çelecek gibi görünüyor.

Bizi takip edin!

Bir Cevap Yazın