Küçük Koreli: 2017 Kia Picanto

Cenevre Otomobil Fuarında 3. nesli tanıtılan Kia’nın A sınıfındaki temsilcisi Picanto, büyük yenilikler ile oldukça rekabetçi geliyor. Gelin Yeni Picanto’ya birlikte göz atalım.

source: arpem.com

Yeni Picanto, keskinleşen hatlarıyla günümüze ayak uydurmuş. Büyük farlarıyla sert bir havası var. Özellikle yukarıda gördüğünüz GT Line paketliyle sportifleşen otomobil geniş ızgarası ve ön tamponu, kırmızo detayları ve jantlarıyla oldukça güzel görünüyor.

source: carmagazine.com

İç tasarımıyla da Kia’nın yeni tasarım diline ayak uyduran otomobil standart olarak 7 inç dolunmatik ekranla geliyor. GT Line paketiyle kenarları kırmızı koltuklar yine otomobili sportif gösteriyor fakat sportif havanın kırmızı kaplı hava menfezleri gibi detaylarla daha çok işlenmesi güzel olabilirdi. Standart olarak kumaş gelen koltuklar suni deri opsiyonu da sunuyor. A sınıfında alışık olduğmuz gibi renkli dikişlerle otomobili kişiselleştirme şansınız da var.

source: autoexpress.com

Yazının başında otomobilin iddaalı olduğunu belirttim, otomobilin artılarından bahsedeyim. 255 litrelik bagaj hacmiyle sınıfının en büyük bagaj hacmini sunan Picanto, 39 dB’lik kabin içi gürültüsüyle sınıfının en sessiz otomobili ünvanını da alıyor. Rakiplerinde bulunmayan otonom acil fren sistemiyle de otomobil sürücü yetersiz kaldığında ve tehlike sezdiğinde otomatik frenliyor. Şehir içinde kullanılan bir otomobil için özellikle ülkemizde işe yarar bir özellik. Ayrıca unutmadan ekleyelim, Apple CarPlay ve Android Auto desteği de Yeni Picanto’da olacak.

Otomobilin uzunluğu değişmese de 15 mm artan aks açıklığı çok olmasa da iç hacim için olumlu bir gelişme.

  • Eski jenerasyonda da kullanılan 1.0 litre 66 hp ve 1.25 litre 83 hp motorlar yer alacak.
  • Bir gelişme de motor opsiyonşarında var, yıl sonunda 1.0 litre 3 silindirli turbo beslemeli 100 hp motor seçeneği de sunulacak.
  • 5 ileri manuel seçeneği olan otomobil, 4 ileri otomatik seçeneğini sadece 1.25 litrelik motorla sunacak.

Sonuç

Mayıs ayında satışa sunulacak Yeni Picanto yeni özellikleriyle nasıl bir başarı yakalayacak, ülkemizde çok büyük bir pazar payı olmasa da Avrupalı rakipleriyle mücadele edebilecek mi hep beraber göreceğiz. O zamana kadar bol pistonlu günler, kendinize iyi bakın!

Bizi takip edin!

Bir Cevap Yazın