Lüks SUV kategorisinin en yeni oyuncusu: Rolls-Royce (Project Cullinan)

Geçen sene İngiliz lüks araç markası Bentley ilk SUV’si olan Bentayga’yı çıkardığında hepimiz acaba Rolls Royce cephesinden bir cevap gelecek mi diye bekledik. Ve sonunda Rolls Royce’un 2018 yılında tanıtmasını beklediğimiz SUV’si nam-ı diğer Project Cullinan test aşamasında gizli fotoğrafları çekildi.

rolls_royce_cullinan_07.jpgautocar.com

Rolls-Royce yıllardır klasik geleneğini bozmayan bir marka olarak tanındı. Fakat bazen hayranları tarafından eleştirilere tutulduğu da oldu. Marka ilk iki kapılı spor arabası Wraith’i tanıttığı zaman bile bazı markanın hayranları markayı çizgisini bozmaktan dolayı eleştirmişti. Ancak BMW bünyesindeki marka sanırız ki 2018 yılında bütün bunlara cevap vericek. 8. Nesil bir Phantom da 2018 yılında tanıtılmaya hazırlanırken marka bir de SUV , markanın deyimiyle bir “her yol tipine uygun araç”, ile karşımıza çıkmayı planlıyor.

rolls-royce-project-cullinan-3.jpg

Marka bu sefer Wraith ve Ghost da kullandığı gibi bir BMW kasası alıp süsleyip Rolls-Royce amblemiyle satışa sunmayacağını açıkladı. Yani Phatom dan sonra sonunda tekrardan gerçek safkan bir Rolls Royce göreceğiz. Sadece bununla da bitmiyor yenilikler. Marka bu yeni aracını bir nevi yükseltilmiş bir Phantom olacağını da söyledi. Fotoğraflardan da zaten bunu anlayabiliyoruz.

Rolls-Royce-Ghost-V-Specification-engine.jpg

Araç aynı zamanda V12 motoruyla bütün Rolls Royce’lar gibi güzel olduğu kadar da güçlü olmayı başaracak gibi gözüküyor.Tabiki de araç iç tasarımında ve lüks açısından da Rolls Royce standartında olucak. Bu da demektir ki araç içinde bulunmayan birşey kalmayacak. Kurşun geçirmez torpido gözlerinden özel üretim kristal şampanya bardaklarına kadar herşey Rolls Royce standartlarında müşterileri şımartmak adına olacak gibi duruyor.

 

Ancak tabiki söylenen bir diğer söylenti de beklenildiği üzere aracın fiyatının piyasadaki bütün SUV’lerden daha fazla olacağı. Yaklaşık yurtdışında 400.000£ gibi bir fiyatı olacağı tahmin edilirken araç ülkemizde nasıl bir etiketle karşımıza çıkacak henüz bilmiyoruz.

 

Bizi takip edin!

Bir Cevap Yazın