Opel Corsa: 2017.

Opel’in B sınıfındaki temsilcisi Corsa tamamen yeni bir model ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Opel’in açıklamasına göre önce Mokka X, ardından 2018 yılında Corsa ve Adam yenilenecek. Gelin yeni Corsa hakkında neler biliyoruz birlikte gözden geçirelim.

opel corsa-1.jpg

Güncel Corsa’nın selefiyle platformu, motorları ve diğer çoğu parçası ortak, yani güncel Corsa’nın çok yoğun makyaj geçirmiş bir model olduğunu da söyleyebiliriz fakat 2018 Corsa yeni bir model olacak. Casus fotoğraflardan göze çarpan ilk detay dikiz aynalarının A sütununa yaklaştırıldığı. Tasarım olarak otomobilin Opel’in yeni tasarım diliyle şekillendirileceğini düşünürsek, Yeni İnsignia, Astra ve Crossland X’e benzeyeceğini söyleyebiliriz. Her yeni modelde olduğu gibi bu otomobilde de baş ve diz mesafesi geliştirilmeye çalışılacaktır, bu yüzden yeni platformla birlikte aks aralığının artması da diğer bir tahminimiz.

opel corsa-.jpg

Yeni Corsa’yla ilgili en büyük yenilik ise olası bir sedan karoseri. Bununla ilgili bir kesinlik yok fakat eğer yakalanan kamuflajlı sedan Yeni Corsa ile aynı platformu kullanan Chevrolet Sail değilse, Corsa Sedan da olası bir seçenek.

Teknolojik gelişmelere bakarsak, çoğu rakibinin sunmaya başladığı/başlayacağı donanımları Corsa da sunacaktır. Artık bu sınıfta hız sabitleyici gibi donanımları da bol bol göreceğiz.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Motor seçenekleri ise muhtemelen halihazırda bulunan turboşarjlı 3 ve 4 silindirli motorların güncel hali olacak. Yeni platformla birlikte hafifleyen otomobil ve güncellenen motorlar daha çevik ve daha az yakıt tüketen bir Corsa sunacaktır.

Otomobilin otoban faresi versiyonu Corsa OPC ise şuanda 1.6 litre 207 hp gücünde bir motorla satılıyor. Bu motorun daha da güçlenmesi ve daha hızlı bir OPC de olası.

Yeni Corsa hakkında bildiklerimiz şimdilik bu kadar. Yeni nesliyle birlikte üretimi Almanya’dan İspanya’ya taşınacak olan modelin 2018 yılının ortalarında tanıtılıp 2018 yılının sonu veya 2019’un başında satışa sunulması olası. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz; kendinize iyi bakın, bol pistonlu günler!

Bizi takip edin!

Bir Cevap Yazın