Ortanca kardeş. Yeni E Serisi Coupe.

Mercedes-Benz, son jenerasyonlarında iyice matruşka bebekleri andıran model serisini E Serisi Coupe ile güçlendirmenin peşinde. Araç, yeni E serisinin sedan, station ve all-terrain ile birlikte satışa sunulan dördüncü versiyonu olma özelliğini taşıyor.

Tasarım

Yeni E Serisi Coupe, dış tasarımında Mercedes-Benz’in diğer coupe modellerinden ayrılan herhangi bir detaya vermemiş durumda yani ortaya karışık. Biraz C Coupe, biraz S Coupe. Bir önceki nesil E Coupe’ye göre en belirgin değişiklik ise genel tasarım dilindeki yumuşama ve arka camın yanına yerleştirilen kelebek camı olmuş.

İç Mekan

İç mekan bir E Serisi’nden beklendiği gibi son derece konforlu, lüks ve teknolojik tasarlanmış. Yeni havalandırmalar, 12.3 inçlik ekran ve opsiyonel olarak alınabilen dijital gösterge paneli iç mekanda dikkat çeken öğelerin başında geliyor. Bunların dışında iç mekan, diğer yeni jenerasyon Mercedes-Benzlerden oldukça tanıdık.

e coupe-2.jpg

Kaputun altı

Yeni Mercedes-Benz E Coupe, 1 dizel ve 3 benzinli olmak üzere toplam 4 motor seçeneğiyle satışa sunulacak. Modelin en güçlü versiyonu olan E400 4Matic, 329 beygir güç ve 480 Nm tork üreten 3.0 litrelik V6 benzinli bir motora sahip. 0’dan 100 km/s’ye hızlanması 5.3 saniye olan bu modele, ÖTV’den dolayı yollarda sıkça rastlayabileceğimizi düşünmüyoruz. Tahminimizce E Serisi Coupe, ülkemize güncel E Serisi Sedan’da bulunan E200 ve E220d seçenekleriyle ithal edilecek.

Ayrıca E Serisi Coupe, diğer birçok yeni Mercedes-Benz modelinde olduğu gibi 9 ileri tork konvertörlü otomatik şanzımana sahip olacak.

Sonuç

Mercedes-Benz’in BMW 6 Serisi’ne rakip olarak konumlandırdığı E Serisi Coupe’nin, ülkemizde sunulacağı motorların daha düşük vergi diliminde olmasından dolayı rakibinden daha düşük bir fiyat etiketine sahip olacağı ve daha çok satacağı kanaatindeyiz.

Resmi tanıtımı 14 Aralık 2016′ da yapılan model, gelecek ay Detroit Otomobil Fuarı’nda otomobil severlerin beğenisine sunulacak.

Bizi takip edin!

Bir Cevap Yazın