Porsche 911 GT3 Touring Package.

Porsche, 911’i saf hale getirmek istediğinde her otomobilseverin seveceği bir çözümle geldi: 911R. Sevilen modelin özellikleri çok iyi bir yarış otomobili olması, bunun yanında tüm elektronik sistemlerinden arındırılarak sürücü otomobili haline getirilmesiydi. Tek bir problemi vardı, sınırlı sayıda olmak! Porsche müşterilerinin imdadına bu sefer GT3 Touring Package ile yetişiyor. İşte detayları…

 

Motor

audi-tdi1.png

Motorda bir farklılık yok. Porsche’nin efsane GT3’ünden alınma bir sıralı 6 var. Atmosferik olan bu motordan üretilen güç hala 500 beygir. 9.000 devir çeviren motora sahip ve  Touring Package’lı  911 tam 3.9 saniye’de 0’dan 100 km/h’e çıkıyor. 316 km/h’e ulaşabilen otomobil, GT3’ün daha evcil gözüken bir versiyonu.

 

Şanzıman

interior 1.png

Sevindirici haberler devam ediyor. Hani demiştik ya, 911R tam bir sürücü otomobili diye. Bunun sebebi Porsche’nin 6 ileri mükkemmel bir manuel kullanması. 911R’da yapılan bu hamle kullanıcılar tarafından beğenilmiş olacak ki, GT3 Touring Package’da da kendine yer bulmuş.

Tasarım

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Genel yorum şöyle: Takım elbiseli, fakat her gün spor salonundan çıkmayan bir 911 var karşımızda.

GT3’ten en büyük farkı ise arkadaki kocaman spoiler’ın eksikliği. Bunun yerine hareket edebilen bir aktif spoiler kullanılmış. 911’in üzerinde hala GT3 logoları mevcut. Mavi rengiyle her gözü üzerine çekebilen bu Porsche’nin tanıtım videosunun linkini de bırakalım : https://vimeo.com/233358586

Sonuç

911R trenini kaçıran ve manuel bir Porsche için can atan müşterilerin yeni 911’i işte geldi. Frankfurt otomobil fuarında, yıllardır aşağı yukarı aynı tasarım ile herkesi büyülemeyi başarabilen 911, yırtıcı kıyafetlerinden arınıp takım elbisesini giymiş. Bizce çok yakışıklı olmuş. 150.000 Dolar’a sahipseniz kaçırmayın deriz!

 

Bizi takip edin!

Bir Cevap Yazın