Premium Segmentte Taze Kan: Lexus.

Lexus, üretimine başlandığı 1989 yılından beri tüm dünyada tasarımı, şıklığı, performansı ile farklı olmak isteyenlerin tercihi oldu. 2015’in son çeyreğinde ülkemizde de satışına başlandı.

Lexus, satışına başladığı 6 premium modeli ile müşterilerin karşısına ilk defa tecrübe edecekleri bir deneyim ve hizmet anlayışı ile çıkacak. Dünya’nın birçok ülkesinde ‘Lexus kullanmak bir ayrıcalıktır.’ olarak görülürken, Türkiye’deki lüks otomobil pazarında da artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bize göre Lexus, ‘Lüks araba alacaksam 3 Almandan şaşmam.’ gibi kalıplaşmış fikirleri yıkabilecek bir marka.

lexus-rc-350-nebula-gray-pearl-gallery-overlay-1204x677-lexrcgmy15000249

Lexus’un pazardaki yeri nedir?

Lexus, 1989 yılından beri yaklaşık 8 milyon adet araç sattı. ABD’de en çok satılan lüks araç markasıdır ayrıca 2006’dan beri her yıl ABD’de en dayanıklı ve sağlam otomobil üreten marka seçilmektedir. Dünya çapında ve Avrupa’da da yükselen bir grafiğe sahip olan Lexus, genişleyen ürün gamıyla birlikte 2020 yılında avrupada da 100 bin adete ulaşmayı hedefliyor. 2015 yılında dünya çapında 652 binlik satış adediyle arka arkaya 3.yılında da kendi rekorunu kırdı ve Avrupa’da 64 bin adetlik satışla yüzde 20 oranında büyüdü. Türkiye’ye gelecek modellerinde 2.0 litre ve daha yüksek hacimde motorlar yerleştiren Lexus, ayrıca her modelinin bir de hibrit versiyonunu getirecek. Lexus, Türkiye için ise 2016’da 250 adet ve sonraki 5 yıl içerisinde ise yıllık 1000 adetlik bir satış hedeflemektedir.

slide1

İlklerin Markası Lexus

Kurulduğu günden beri birbirinden özel araçlar üreten Lexus, otomotiv endüstrisine de birçok yeniliği getirdi. Dünyanın ilk lüks SUV’unu, dünyanın ilk lüks hibrit SUV’unu, dünyanın ilk 8 ileri otomatik şanzımanını, dünyanın ilk vücut ısısına duyarlı klima sistemini ve son olarak da dünyanın ilk 10 vitesli lüks coupe aracını sundu.

lexus-service-cener-arad

Nedir bu ‘Eşsiz Müşteri Deneyimi’?

Showroomlarında içten, dürüst, temiz kalple Japon usulü misafir ağırlama kültürü olan ‘omotenashi’ felsefesini benimseyen Lexus’un geçtiğimiz Mart ayında Maslak’ta açtığı showroomu da kesinlikle bir istisna değil. Örneğin, çalışma saati dışında showrooma gelmek isteyen müşterilere randevuyla 7/24 hizmet veriliyor. Her araç sahibinin kendine özel bir danışmanı oluyor ve ihtiyaç durumunda helikopter göndermekten tutun, bulundukları yere özel TIR’lar ile gelip araçlarını transfer etmeye kadar kendinizi özel hissettiren ve tamamen alışılmışın dışında hizmetler de sunuluyor. Hizmetler bunlarla da sınırlı değil. Araç sahiplerinin şöförlerine de aracı yakından tanımaları açısından 2 günlük bir eğitim programı hazırlanıyor. Yani anlayacağınız, gerek araçların kalitesiyle, gerekse aldığınız hizmetle kendinizi gerçekten eşsiz hissediyorsunuz.

 

lexus-wallpaper-background-pictures-19212-19774-hd-wallpapers

 

 

 

Bizi takip edin!

Bir Cevap Yazın