Renault Captur:2018.

Renault, Clio’yu yükseltip adını Captur yapalı tam 4 sene olmuş. Avrupanın en çok satan Urban SUV’si , yani şehirli SUV’u. Ülkemizde de hatırı sayılır bir sayıda Captur satılıyor. Kişiselleştirilmesi, ekonomik motoru ve teknolojik donanımları ile B-Crossover segmentinin önemli isimlerinden biri o. 4 yaşında olsa da otomotiv endüstrisi için yaşlandı sayılabilir. Renault da bunu düşünüyor olacak ki Captur’u makyajlamayı tercih etmiş. Bakalım Captur hala abisi Kadjar’a kafa tutmayı başarıyor olabilecek mi?

 

Dış Tasarım

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Renault dış tasarımlarda çok da büyük değişikliklere gitmemiş. Ön yüzdeki ızgaraya eklenen krom detaylar ile aracın boyutlarına göre heybetli görüntüsü artırılmaya çalışılmış. Bir de Full LED farlara geçilmiş , adı ise çok havalı: Pure Vision. (Saf görüş) . Arka tarafta ise stoplarda ”C tipi” ne geçilmiş, bunlar da LED. Captur hala tavan kişiselleştirmeleri gibi imkanları hala müşteriye sunuyor. Kaplumbağa desenli bir Captur’u hala alabiliyorsunuz, aracın tam olarak 36 farklı kombinasyonla satın alabildiğinizi söyleyelim. 16 ve 17 inç boyutunda jantları da donanım seviyesine göre ekleyebiliyorsunuz.

 

İç Mekan

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Renault’un söylediğine göre artık Captur’da  iç kalite algısı daha yüksek materyaller kullanılıyor. Aynı zamanda yeni zarif ve heyecan uyandıracak renkler de gelmiş: Beyaz, Mavi, Karamel, Kırmızı, Bronz-Krom, Satin Krom ve Dumanlı Krom. Bunların yanında vites tasarımı da yeni Megane ile gelen tasarımına kavuşmuş. Muzik sisteminde BOSE opsiyonu halen mevcut.

 

Kullanışlılık

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Renault Captur artık standart donanım olarak ön park sensörünü de sunuyor. Ayrıca geri dönüş kamerası da opsiyon olarak Captur’un özellikleri arasında. Kendi kendine park edebilme özelliği de opsiyon olarak araca eklenebiliyor. Artık kör nokta uyarı sistemi de var, fakat çarpışma engelleme sistemi yok. Şehirli bir crossover’a bu donanım eklenmeliydi…

 

Motor&Şanzıman

Renault motorlarını bilirsiniz. Genelde sorunsuzdurlar ve çoğu ödüllüdür. Az yakarlar, performans verileri iyidir. Makyajlanan Captur’da yeni motor seçenekleri göremeyeceğiz. Fakat güncel motorlar zaten eski değil ve sorunsuzlar. Şanzıman konusunda da değişiklikler yok.

  1. 1.2 Turbo Benzinli 90 BG
  2. 1.2 Turbo Benzinli 120 BG
  3. 1.5 Turbo Dizel 90 BG

Şeçenekler hala bu kadar.

 

Sonuç

Renault, başarılı modeli makyajlarken çok fazla yenilik getirmemiş. Ömrünü 3 sene daha uzatan bu makyaj sayesinde caddelerde ”Şehirli SUV’ların ” kralı Captur’u görmeye sıklıkla devam edeceğiz. Fiyatı mı? Şu an açıklanmış bir şey yok fakat tahminen 75 bin TL civarından başlamasını bekliyoruz.

 

 

Eğer yazıyı beğendiyseniz, aşağıdaki Sosyal medya butonlarından paylaşabilirsiniz.

 

 

 

Bizi takip edin!

Bir Cevap Yazın