Volkswagen Polo 2018 gün sayıyor!

Yeni Polo, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak ve 2017’nin son çeyreğinde showroomlarda yerini alacak. Gelin 6. nesliyle yollara çıkmaya hazırlanan bu otomobil hakkında neler biliyoruz birlikte bakalım.

Polo özellikle ülkemizde satış rakamlarıyla kendini kanıtlamış sayılabilir bence. 18 yaşındaki bir üniversite öğrencisine de 60 yaşındaki bir albay emeklisine de giden yapısıyla iyi bir çizgisi var. Sınıfında liderliğe oynayan baş ve diz mesafesi, rakiplerine göre geniş sayılabilecek bagajı, alman imajı ve yine otomobil alırken çok bakılan satış kolaylığı kriteriyle bugüne geldi. Peki yeni nesilde bizi neler bekliyor?

source: autoexpress.com

Donanım Ve Teknik Detaylar

Araç güncel versiyonuyla 2470mm’lik als açıklığına sahip. Yeni nesilde 90mm artarak 2560mm olacak, bu da daha geniş iç hacim yani baş ve diz mesafesi, ayrıca yine daha geniş bir bagaj demek. Malzeme kalitesi olarak Yeni Ibiza’dan çok farklı olmayacak. Ama Volkswagen’lerin Seat’lardan hiç geri olmadığını, hatta bazen bir tık daha lüks ve yeni teknolojiler barındırdığını düşünürsek Ibiza’dan aşağı kalmayacaktır.

Şu an en baz modelde gelen küçük dolunmatik ekran yerini 7inç’lik yeni tasarımlı ekrana bırakacak. Ayrıca bu otomobilde adaptif hız sabitleyici opsiyonu yer alacak. Bu da otomobilin çoğunlukla şehir içinde kullanıldığını düşünürsek özellikle İstanbul gibi şehirlerde çok büyük bir konfor sağlaması anlamına geliyor. Yeni Golf, Tiguan ve Passat’ta yer alan dijital kadran ise kesin olmasa da Yeni Polo’da opsiyon listesinde yerini alabilir. Aynı markanın modellerinin artık bir tişörtün farklı bedenlerinden farksız olduğunu düşünürsek tasarımının üç aşağı beş yukarı nasıl olacağını tahmin etmek de zor değil.
Gelelim bu otomobil hakkında yapılan bazı yorumlara. Autoexpress.com ekibi bu otomobil ile Güney Afrika’da test sürüşüne çıktı. Onların yaptığı yorumlar ise Yeni Polo’nun daha olgun karakterli ve daha konforlu olacağı yönünde.


Sokakta Görüntülenen Gizemli Polo

Hakkında forumlarda onlarca tartışma süren bu otomobil Yeni Polo mu, değil mi kesin bir bilgi yok. Ancak otomobilin Volkswagen’in tasarım diliyle bu prototipten çok da farklı olmayacağı kesin. Bu otomobil de gördüğünüz gibi profilden ve arkadan güncel Polo’ya oldukça benziyor. Keskinleşen ön ve arka far grubu,  sportifleşen ön tampon ve geniş omuz çizgisiyle otomobil oldukça sportif görünüyor.

Motor Seçenekleri

  • 1.0 benzinli 75, 100 ve 115 hp.
  • 1.5 benzinli 110, 130 ve 150 hp.
  • 1.5 dizel 90, 110 ve 130 hp.

Tüm seçenekler 6 ileri manuel veya 7 ileri DSG şanzıman ile alınabilecek. Ayrıca otomobilin ilerleyen zamanlarda hibrit bir versiyonu da bekleniyor. Fakat asıl üzücü haber kanı kaynayan gençler için. Otomobilin “otoban faresi” versiyonu GTI’ın 2.0 litre 200 beygir bir motorla gelmesi bekleniyor, bu da artan motor hacminden dolayı otomobilin fiyatını artırıyor. Yeni GTI bir otoban faresi olmak için fazla pahalı olabilir.

Yeni Polo üzerinde son çalışmalar yapılıyor ve Volkswagen kozunu yazın Frankfurt Otomobil Fuarı’nda oynayacak. Her şeyin netleşmesi için o zamanı beklemek zorundayız. Yeni Polo’nun başarısını devap ettirip ettiremeyeceğini ise bize zaman gösterecek. O zamana kadar kendinize iyi bakın, bol pistonlu günler!

Bizi takip edin!

Bir Cevap Yazın