Toyota Auris: 2018.

Toyota C segmentindeki modeli Auris’i yeniledi ve Cenevre Otomobil fuarında görücüye çıkartı. Tam olarak tanıttı diyemeyiz fakat, dış tasarım ve motorları artık biliyoruz. Buyrun başlayalım.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Tasarım gerçekten çok etkileyici durumda. Yepyeni bir tasarım dili ile Lexus’lardan çalınmış gibi duran bir kalite var Auris’in yüzünde. Gündüz farları artık tamamen LED. Arka stoplar ve çift renkli karoser gerçekten otomobilin ”yaşlı arabası” algısını değiştirmiş.

Motorlar

Motorlar genel olarak C-HR’daki gibi.

1.2 lt Turbo benzinli, 116 beygir gücünde.

1.8 lt hybrid benzinli, 122 beygir gücünde.

Ve yeni bir motor:

2.0 lt Hybrid benzinli, 180 beygir gücünde.

 

Farkettiyseniz dizel yok, Toyota 20 yıllık Hybrid liderliğinin artık somut bir meyvesini almaya hazırlanıyor. Bakalım dizel olmadan satılacak olan Auris’e geçmişteki ilgi devam edecek mi?

Diğer bilgiler

Otomobil Toyota’nın TNGA platformunda yükseliyor. Hybridler için üretilmiş bu platform sayesinde pillerin konumlandırması daha iyi olacaktır. Bunun dışında otomobilin eskisine göre 4 cm uzadığını ve artık 4.3 metre olduğunu söyleyelim.

Bunun dışında bağımsız arka süspansiyonlara sahip olacak Auris’in muhtemel olarak iç mekanında güzel bir elektronik kadran ile sunulmasını bekliyoruz.

Fiyat ve ne zaman gelecği ile ilgili bilgilerimiz maalesef yok. Toyota Auris’i tanıtmamış, görücüye çıkarmış diyebiliriz. Şimdilik yeni bilgilere ulaşana kadar bize Auris’in görselleri eşlik edecek…

 

 

Bizi takip edin!

Bir Cevap Yazın