Ve beklenen rekor: Nordschleife’de Type-R rüzgarı!

Size Honda Civic Type-R’ı uzun uzun yazımızda anlattık. Bu yazıda da önden çekerli araçların ciddi bir rekabet içerisinde olduğuna değinmiştik. Rekor üzerine rekor kırılan bu rekabette yeni bir sayfa daha açıldı.

 

Seat Leon Cupra, Nürburgring Nordschleife rekorunu kırarak adından çokça söz ettirmişti.(7 dakika 58 saniye)

CUPRA.jpg

Tam en iyi HotHatch lakabını alacakken, fransızlardan bir darbe gelmişti. Megane RS, Leon’dan daha hızlı bir tur atmayı başardı.

MEGANE RS.jpg

Tam ”Fransızlar bu pist işini biliyor abi!!” demek üzereydik ki, bu sefer de Japonlar ortalığı karıştırdı. FK2 Type-R 7 dakika 50 saniye ile rekorun yeni sahibiydi.

FK2 TYPE R.jpg

E haliyle biz de tam ”Japon mühendisliği bir başka abi!” derken alman cephesi uyandı. Volkswagen ,Golf GTI’ın 280 beygirlik Leon Cupra’nın arkasında kalmasının doğru olmayacağını düşündü ve Golf GTI Clubsport ile bir deneme daha yaptı. 265 beygirlik makine ile rekoru elde edemeyen marka hızını tabii ki alamadı ve alman hırsını 300 beygirlik Golf GTI Clubsport S ile çıkardı. Bu araçla 7 dakika 47 saniye ile rekorun son sahibi Golf GTI Clubsport S oldu.

GOLF GTI CLUBSPORT S.jpg

 

Taaa ki, Honda mühendisleri yepyeni Type-R’ı piste çıkarana kadar. Yepyeni Type-R, 7 dakika 43 saniye ile GTI Clubsport S’ten tam 4 saniye daha hızlı bitirdi yeşil cehennemi.(Nürburgring- Nordschleife)

İşte videosu:

 

Peki şimdi ne olacak? Rekabet sona erdi mi?

Tabii ki hayır. Daha Megane RS çok yakında tanıtılacak. Rekoru kırar mı? Bilemeyiz. Ama almanların durmayacağına eminiz. Golf’ün makyajlanması ile yeni Golf GTI Clubsport S’in beygir gücünün daha da yükseleceğini tahmin etmek pek de zor değil.

Bekleyin, rekabet kızışmaya devam edecek!

MEGANE RS NEW.jpg

 

Bizi takip edin!

Bir Cevap Yazın