Yeni Mercedes-Benz G650 Landaulet.

Mercedes-Benz G sınıfı otomobiller, arazi ve lüksün kombinasyonu olarak bilinir. Fakat günümüzde arazi deneyiminden çok aracın heybetli görüntüsü ve lüks iç mekanı sayesinde dikkatleri üzerine çekiyor. İşte Mercedes-Benz’de tam bu noktaya parmak basmış olacak ki, bize yepyeni, üstü açık bir G650 verdi. Mercedes Benz-Maybach işbirliğinin yeni bir ürünü olan bu G650 Landaulet, sadece 99 tane üretiliyor olacak.

Merc-Landaulet6.jpg

Kaputunun altında ise V12 motorlu, 630 beygir gücü ve 1000 nM tork üreten bir canavar olacak. Mercedes-Benz bu motorun yakıt tüketiminin 100 km’de 12 litre olacağını iddaa ediyor. Bu değer bize çok inandırıcı gelmese de, bu araca sahip olacakların benzin ile derdi olduğunu da biliyoruz.

Merc-Landaulet3.jpg

Boyu 5.5 metreye yakın olan Landaulet, 578 mm artan aks aralığı ile arka koltukların konforunu artırmayı hedeflemiş. S sınıfından alınan koltuklar ise rahatlık için optimize edilmiş. Koltukların masajlı olduğunu atlamayalım. Fakat bu sefer ki masaj fonksiyonları ciddi derecede artmış. Bu koltuklar sıcak taş masajı yapabiliyor! Ayrıca bardak tutucuları da  soğutmalı ve ısıtmalı olarak çalışabiliyor. Designo deri ve elmas dikişler ile lüks anlayışını nirvanaya ulaştırmış bir Mercedes-Benz ile karşı karşıyayız…

Merc-Landaulet4.jpg

Jantlar 5 kollu ve 22 inç. Landaulet yazısı bu jantlara da kazınmış. Araca iniş-biniş kolaylığı için elektrikli bir basamak da eklenmiş.

Merc-Landaulet5.jpg

 

99 tane. Sadece 99. Umarım ülkemizde de bu araçtan görürüz. Sizi onun videosu ile başbaşa bırakalım.

 

Bizi takip edin!

Bir Cevap Yazın